Darmowa dostawa od 250 zł| Szybka dostawa 1-3 dni robocze| Odroczone płatności Paypo

Wyszukiwarka
Biustonosze miękkie, staniki na dojrzały biust

Co to znaczy doświadczony biust i jakie czynniki wpływają na zmianę wyglądu piersi?

Pisząc doświadczony biust mamy na myśli piersi, które opadły, straciły swoją jędrność i są zwyczajnie wiotkie. Jest to problem który najczęściej dotyka kobiety z większym rozmiarem piersi ale nie tylko.

Do wyglądu i kondycji piersi przyczyniają się różne czynniki takie jak uwarunkowania genetyczne, na które nie mamy żadnego wpływu lub upływający czas. Za jędrność biustu w organizmie kobiety odpowiadają włókna kolagenowe, które w naturalny sposób zanikają wraz z upływem lat.

Tak naprawdę troska o kondycje biustu każda kobieta powinna rozpoczynać już od pierwszego biustonosza w wieku nastoletnim. Biustonosz dla nastolatki powinien być tak samo komfortowy i dobrze dopasowany jak dla kobiety dojrzałej. Noszenie biustonosza z odpowiednim obwodem, który w 80% unosi biust, dobrze dopasowane miseczki, odpowiednio napięte ramiączka czy bezpieczna fiszbina to elementy zapewniające maksymalny komfort i wsparcie piersi. Wyrobienie w sobie nawyku poczucia bezpieczeństwa i wygody w biustonoszu już od najmłodszych lat utrzyma piersi w dobrej kondycji na kolejne lata, a biust nie będzie sprawiał tak ogromnych problemów jak ten, który nie był odpowiednio podtrzymywany. Na rynku dostępne są różne konstrukcje biustonoszy wysokiej jakości odpowiednich dla nastolatek, które najczęściej sięgają po staniki miękkie i biustonosze bezfiszbinowe. Zarówno te miękkie jak i biustonosze bez fiszbin zapewniają właściwe podtrzymanie rozwijającego się biustu pod warunkiem oczywiście, że są one wysokiej jakości i są noszone w dobrze dobranym rozmiarze.

Ciąża, karmienie piersią i procesy zachodzące w organizmie kobiety w tym okresie również wpływają na kształt i jędrność biustu choć nie jest to regułą i nie musi dotyczyć wszystkich kobiet. Bądź co bądź jest to jednak bardzo częste i dość naturalne następstwo macierzyństwa.

Kolejnym istotnym czynnikiem, który ma wpływ na wygląd biustu- i tu należy zaznaczyć, ze jest to czynnik, na który absolutnie mamy i możemy mieć wpływ to styl życia, między innymi palenie papierosów, które działa na cały organizm pod względem zdrowotnym i wizualnym. Szkodliwe substancje zawarte w dymie tytoniowym są odpowiedzialne za obniżenie poziomu witamin A, C i E, które chronią naszą skórę przed działaniem wolnych rodników i utrzymują jej elastyczność. Nikotyna przyczynia się do pogorszenia przede wszystkim wyglądu twarzy, biustu oraz okolic dekoltu. Skóra pod wpływem dymu tytoniowego staje się nie tylko wiotka ale również szara, ziemista, pozbawiona blasku i świeżości. Najważniejsza i najpoważniejsza konsekwencja palenia papierosów to rozwój nowotworów, między innymi raka piersi. Mastektomia to zabieg, który może uratować życie kobiety chorej na nowotwór piersi jednak pozbawia ją poczucia pełnej kobiecości i pewności siebie. Stawianie na zdrowszy styl życia i rezygnacja z palenia papierosów jest niewątpliwie czymś co należy postawić jako ważny cel jeśli chcemy być piękne i przede wszystkim zdrowe!

Do czynników związanych ze stylem życia, który ma wpływ na nasze piersi jest również nagła utrata masy ciała. Bardzo ważne jest by proces odchudzania przebiegał stopniowo, by podczas utraty wagi unikać drastycznych głodówek, które powodują efekt jo-jo, pić dużo wody i skupić się na zdrowszych, mniej kalorycznych zamiennikach naszej dotychczasowej diety. Stosując się do tych rozsądnych zasad odchudzania możemy uniknąć efektu obwisłego biustu i skóry.

Jak ubrać doświadczony biust?
Biust doświadczony wymaga szczególnej troski oraz odpowiedniego biustonosza dobrej jakości, który zbierze i uniesie piersi tak by dekolt wyglądał estetycznie i kobieco. Dobrze dobrany biustonosz nie powstrzyma samego procesu starzenia i opadania piersi ale na pewno pomoże je wymodelować. Dzięki temu piersi będą wyglądały na pełniejsze, dekolt będzie bardziej krągły a to wszystko na pewno doda znacząco pewności siebie.

Do ubrania opadającego biustu bierzemy pod uwagę nie tylko rozmiar ale i fason stanika. Polecamy szczególnie biustonosze zbierające i podnoszące piersi. Ustalając rozmiar stanika, najważniejsze jest dobranie odpowiedniego obwodu, który nie może być za ciasny i za luźny. Należy pamiętać, że obwód jest odpowiedzialny w aż 80% za podtrzymanie biustu, wbrew mylnie panującej opinii, że są to ramiączka. Ramiączka owszem są ważne ale obwód to podstawa!

Miseczki biustonosza nie powinny odstawać ani uciskać piersi powodując ich „wylewanie”. Jeśli wybieramy stanik na fiszbinie to powinna ona okalać pierś i celować idealnie w środek pachy. Ramiączka powinny być odpowiednio napięte tak by nie opadały i jednocześnie nie wrzynały się boleśnie w ramiona.

Po dopasowaniu rozmiaru czas na fason stanika. Tak jak wspominaliśmy wyżej w przypadku piersi opadających sprawdzą się staniki zbierające i podnoszące biust takie jak balkonetki, biustonosze typu push up z głębszą miseczką czy full cup. Ważne jest by wybierać biustonosze z wyższym mostkiem ponieważ staniki typu plunge mają bardzo niski mostek i mniej zabudowane miseczki co w przypadku piersi wiotkich nie jest odpowiednim rozwiązaniem.

Balkonetka
Fason został stworzony przede wszystkim z myślą o podniesieniu biustu i zaokrągleniu dekoltu. Ten popularny stanik zakrywa aż ¾ biustu i cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet mających problem z opadającym biustem. Jest też często wybierany przez kobiety w każdym wieku i w każdym rozmiarze jako idealny model do sukienek czy bluzek z odkrytymi dekoltami.

Full cup
Cechą charakterystyczną tego modelu jak sama nazwa wskazuje są mocno zabudowane miseczki i wysoki mostek. Taka konstrukcja zapewnia piersiom delikatne uniesienie i zaokrąglenie. Biustonosz full cup jest polecany przede wszystkim paniom z dużym biustem,  który jest szczególnie podatny na grawitację.

Push up
Biustonosze typu balkonetki jak i full cup możemy znaleźć w wersji soft i push up.
Konstrukcje push up zazwyczaj są wybierane przez kobiety z drobnym biustem jednak delikatne wypełnienie głębszej miseczki to też bardzo dobre rozwiązanie dla pań z większym i opadającym biustem. Nowoczesne konstrukcje biustonoszy z wypełnieniem żelowym takie jak np. Biustonosz My Body, który dopasowuje się do kształtu biustu to doskonałe rozwiązanie na uniesienie i wymodelowanie problematycznego biustu.

Dobór odpowiedniego biustonosza dla piersi doświadczonych to nie lada wyzwanie dla wielu kobiet dlatego bardzo ważne jest by w odpowiednim momencie zdecydować się na pierwszą ale i powtórne wizyty u doświadczonej brafitterki. Dlaczego? Ponieważ organizm kobiety jest tak skonstruowany, że jej biust pod wpływem wyżej wymienionych czynników czy też pod wpływem zatrzymania wody lub menopauzy może zmienić swój rozmiar. Ciekawostką jest, że średnio kobieta w ciągu swojego życia nosi około sześciu różnych rozmiarów biustonosza, dlatego ten rozmiar trzeba mieć cały czas pod kontrolą. W przypadku wahania wagi spowodowanej np. cyklem pomocne będą miedzy innymi trzy haftki, na które zapinamy obwód i możemy go regulować. Kiedy zaczynamy nosić nasz nowy biustonosz zawsze zaczynamy od zapięcia najluźniejszej haftki by później moc zmniejszać obwód kiedy biustonosz się rozciągnie lub nasza waga się zmienia.

Odradzamy zakup biustonoszy w tanich sieciówkach, które po kilku założeniach i praniach rozciągają się, nie spełniając swojej funkcji nawet pod wpływem regulacji haftek. Jeśli chcesz czuć się pięknie, zmysłowo i kobieco dbaj o biust od najmłodszych lat, kontroluj go, dobrze ubieraj,  a kiedy jest już doświadczony modeluj go i korzystaj z dostępnych, nowoczesnych możliwości jakie dają producenci wysokiej jakości biustonoszy i dobrze rozwijający się w naszym kraju brafitting.