Darmowa dostawa od 250 zł| Szybka dostawa 1-3 dni robocze| Odroczone płatności Paypo

Wyszukiwarka
Pierwszy biustonosz dla nastolatki, jak zaakceptować siebie, biustonosz bezfiszbin dla nastolatki

Pierwszy biustonosz dla nastolatki

Jak zaakceptować siebie?

W dzisiejszych czasach kiedy porównywanie się do innych pod różnymi względami osiągnęło szczyty możliwości to z pewnością bardzo ważny temat do niejednej dyskusji. Zestawiamy się z innymi w kwestii wyglądu, umiejętności, posiadania dóbr materialnych a doskonałą areną do tego jest internet i wszelkiego rodzaju media społecznościowe.

Brak pewności siebie i akceptacji siebie takimi jakimi jesteśmy wewnętrznie i zewnętrznie jest główną przyczyną tej potrzeby. Najtrudniej mierzyć się z tym młodym, jeszcze nieukształtowanym ludziom, często z różnych powodów mających niskie poczucie wartości.

Okres dojrzewania to najtrudniejszy czas. Młode dziewczynki w dobie współczesnych zmian szybko stają się biologicznie kobietami. Gdy pierwsza miesiączka przychodzi już w wieku 8-9 lat i zaczynają rosnąć piersi naprawdę trudno się odnaleźć, a tym bardziej zaakceptować takie zmiany. Pojawiają się problemy w relacji z własnym ciałem, brak zgody, niechęć a często nienawiść do nowego kształtu.

Na pewno kluczową rolę by pomóc i wesprzeć te małe kobietki mają rodzice. Szczere rozmowy, odczarowywanie mitów i nauczenie nowego stosunku do swojego wyglądu jest najważniejsze. Jeśli nie będziemy akceptować swojego ciała, to nie będziemy też umiały troszczyć się o nie, a to będzie odbijało się nie tylko na naszej psychice lecz i na fizycznym wyglądzie.

Istotne będą też takie działania jak pierwsza wizyta u ginekologa i niezbędne odwiedziny salonu brafitterskiego, gdzie przy większym biuście zostanie dobrany odpowiedni rozmiar a w przypadku mniejszych i jeszcze nieukształtowanych młodych piersi polecony twz first bra (pierwszy biustonosz). Dzięki takiemu wsparciu dziewczynki pokonują wstyd, uczą się swojego nowego wyglądu i co najważniejsze dbania o swoje ciało.

Nie wystarczy samo posiadanie biustonosza, wciąż pozostaje potężna wiedza o tym jak prawidłowo zakładać biustonosz, jak powinien być regulowany by służyć nam długo i wspierać nasze zdrowie…

Warto by dziewczynki już na starcie wiedziały, że prawidłowo dopasowany stanik zawsze jest na swoim miejscu, a to daje nam poczucie komfortu przez cały czas noszenia. Odpowiednio napięte ramiączka będą wspomagały podtrzymanie biustu w 20%, a ścisły lecz nie ograniczający w żaden sposób pas obwodu idealnie utrzyma ciężar piersi w 80%. Ramiączka wymagają regulacji po każdym praniu i co któreś użycie, a obwód biustonosza zapinamy w nowym biustonoszu na ostatnią najluźniejszą haftkę zostawiając luz na około dwa palce. Dobra miseczka mieści całą pierś, nie zgniata jej, nie odstaje, a pracująca z nią fiszbina w kszatłcie litery „u” okala bezpiecznie pierś.

Pierwszy biustonosz dla nastolatki z pewnością powinien być bezfiszbinowy Najlepszym wyborem będzie gładki biustonosz, który nie będzie wyróżniał się pod ubraniem. Na szaleństwo kontrastów między bielizną a ubraniem przyjdzie jeszcze czas. Biustonosz dla nastolatki Może mieć mocniej ukształtowane termicznie miseczki jak biustonosz bezfiszbinowy lub przypominać fasonem top jak sportowy biustonosz bralette top. Dla większych piersi na start rekomendujemy staniki damskie basic.  W kolekcji basic można znaleźć biustonosze gładkie i staniki koronkowe, w absolutnie podstawowych kolorach jak biały, ecru, beżowy i czarny, a lekkie wypełnienie push up w nowoczesnej technologii my body my bra niczym nie różni się od delikatności naszego ciała.

W myśl przysłowia – czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – pamiętajmy, że to czego nauczymy się w młodości zaprocentuje w życiu dojrzałym.

A im więcej wiemy, im większą mamy świadomość tym łatwiej zaakceptować nam zmiany, także te, które zachodzą w naszym ciele.