Darmowa dostawa od 250 zł| Szybka dostawa 1-3 dni robocze| Odroczone płatności Paypo

Wyszukiwarka
czym jest brafitting, sztuka doboru biustonosza, czarny biustonosz, balkonetka, idealny rozmiar

Brafitting czyli sztuka perfekcyjnego doboru biustonosza

Brafitting
Warto by każda kobieta kupując biustonosz miała świadomość czym jest brafitting i jak może jej pomóc w doborze odpowiedniego fasonu stanika i jego rozmiaru. Ta coraz częściej spotykana w sklepach, gazetach i mediach społecznościowych nazwa procesu prawidłowego doboru bielizny pochodzi od angielskich słówek „bra” – stanik i „fitting” – dopasowanie.
Jak wygląda profesjonalny dobór biustonosza?
Pierwszym krokiem jest ustalenie swoich rozmiarów pod biustem i w biuście, które zaprowadzą nas do tzw wyjściowego rozmiaru biustonosza. Drugim jest dopasowanie na ich podstawie odpowiedniego rozmiaru obwodu i miseczki, a także ich korekta po właściwym umieszczeniu biustu w miseczce. Zmianie może ulec ostatecznie ustalony rozmiar lecz przede wszystkim fason, bo jak wiemy, nie ma jednego idealnego stanika na wszystkie biusty. W tym procesie pomoże nam brafitterka- osoba, która zawodowo dobiera prawidłowy biustonosz. Ustala rozmiar, proponuje modele, dopasowuje fason, pokazuje jak prawidłowo założyć stanik i jak modelować biust. Nie bójcie się! brafitterka z pewnością nie ocenia waszego biustu. Zawsze uprzedza klientkę gdy wchodzi do przymierzalni. Wyjaśnia na każdym etapie co robi i dlaczego. Nigdy nie zostawia klientki samej nie mówiąc jej gdzie i po co idzie.
Zatem czym jest brafitting?
Rozmiar biustonosza w trakcie całego życia kobiety zmienia się minimum około sześciu razy – dojrzewanie, zmiany wagi, ciąże, karmienie piersią, menopauza, zmiany hormonalne. Brafitting to sztuka doskonałego doboru biustonosza dla każdej kobiety niezależnie od wieku, rodzaju i wielkości biustu i powinno się sprawdzać swój rozmiar za każdym razem, gdy kupujemy biustonosz. Najważniejsze, że efekty dobrze dobranego biustonosza widać zaraz po dopasowaniu a komfort użytkowania zwiększa się kilkukrotnie względem starego rozciągniętego, często za małego lub za dużego biustonosza. Dobór trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, niektóre sklepy prowadzą wcześniejsze zapisy, a inne dokonują tej usługi bez konieczności umawiania się. Warto wspomnieć, że by móc dopasowywać bieliznę musimy dysponować w sklepie produktem, którego różnorodne konstrukcje i zakres rozmiarów umożliwiają prawidłowy proces doboru.
Pracy jest wciąż bardzo dużo, bo pomimo coraz większej świadomości i możliwości z jakiś przyczyn 80% kobiet chodzi w źle dobranym biustonoszu. Perfekcyjnie dobrany biustonosz podtrzymany jest w ponad trzech czwartych przez pas obwodu i zaledwie mniej niż jedna czwarta wagi biustu spoczywa na ramiączkach. Dodatkowo jest ścisły lecz absolutnie nie rani ciała, nie ogranicza swobody ruchów i oddychania.
Dlaczego warto dobrać prawidłowy rozmiar i krój biustonosza?
Przede wszystkim dla komfortu płynącego z jego użytkowania. Zapomnij o wędrującym biustonoszu. Po drugie ze względów estetycznych – biust jest lepiej wyeksponowany, pozostaje w lepszej kondycji, kształcie i zachowuje swoją jędrność, dzięki uniesieniu biustu odsłania się talia, wyszczupla się sylwetka i zachowujemy prawidłową postawę. To wszystko przynosi nam już tylko korzyści zdrowotne – nie garbimy się, kręgosłup nie jest obciążony, nie uciskamy na nerwy w konsekwencji czego nie cierpimy na bóle głowy, karku czy szyi.

Sprawdź jak prawidłowo zakładać biustonosz