Darmowa dostawa od 250 zł| Szybka dostawa 1-3 dni robocze| Odroczone płatności Paypo

Wyszukiwarka
jak dobrać biustonosz, niebieski komplet bielizny

Jak odpowiednio dobrać biustonosz

Podstawą komfortu i wygody noszenia bielizny, jest odpowiednie dobranie biustonosza. Jest to klucz do dobrego samopoczucia, pewności siebie, ale przede wszystkim zdrowia każdej kobiety. Odpowiednie dobranie rozmiaru biustonosza sprawia, że biust jest stabilnie podtrzymywany, a ciało nie jest uciskane. Podpowiadamy jak dobrać biustonosz w kilku prostych krokach:

Krok 1 – zmierzenie obwodu pod biustem
Podstawą odpowiedniego doboru biustonosza jest właściwe zmierzenie obwodu pod biustem, ponieważ to na obwodzie opiera się 80% ciężaru biustu. Obwód biustu mierzy się na wydechu, dość ciasno przykładając centymetr do ciała. Od otrzymanej wartości należy odjąć 5 cm, ponieważ materiały, z których wykonane są biustonosze są elastyczne i dopasowują się do ciała. Jeśli Twój obwód pod biustem wynosi na przykład 78 cm, odejmij 5 centymetrów, a otrzymasz wartość 73.  Aby precyzyjnie dobrać własny rozmiar, zmierz biustonosz o obwodzie 70 oraz 75 centymetrów i sprawdź, w którym czujesz się bardziej komfortowo.

Krok 2 – mierzenie obwodu w biuście
Obwód biustu, w przeciwieństwie do tego pod biustem, mierzymy bardzo luźno, aby w żaden sposób nie uciskać oraz nie zgniatać piersi. Najlepiej obwód piersi mierzyć bez biustonosza, by dokładnie dokonać pomiarów. Jeżeli mierzymy obwód biustu nosząc bieliznę, ważne aby wybierać nieusztywniony stanik, który jedynie podniesie piersi. Obwód biustu mierzymy na wysokości brodawek.

Rozmiar biustonosza
Ustalenie właściwego rozmiaru biustonosza wymaga pewnych obliczeń. Od obwodu w biuście należy odjąć obwód pod biustem (obniżony o 5 cm). Różnica, jaką otrzymasz po odjęciu wyników, to wielkość Twojej miseczki.
Różnica 12-13cm = miseczka A
Różnica 14-15cm = miseczka B
Różnica 16-17cm = miseczka C
Różnica 18-19cm = miseczka D
Różnica 20-21cm = miseczka DD i E
Różnica 22-23cm = miseczka F
Różnica 24 cm = miseczka G

PAMIĘTAJ!
FISZBINAFiszbiny powinny obejmować całe piersi oraz przylegać do ciała, a ich końce celować w środek pach. Jeśli wbijają się w ciało, to znak, że miseczka jest za mała.
RAMIĄCZKA – Przy poprawnie dobranym staniku ramiączka dźwigają 20% ciężaru całego biustu. Nie mogą wrzynać się w skórę, dlatego konieczne jest wydłużenie ich do takiego stopnia, aby na ramionach nie powstały zaczerwienienia.
Jeżeli Twój nowy rozmiar biustonosza znacznie różni się od tego, który nosiłaś dotychczas – zadbaj o swoje zdrowie i wymień bieliznę na nową!

Sprawdź jak dbać o swoją bieliznę